Parteneri

Metin2.ro

In jos

Metin2.ro

Mesaj  Admin la data de Joi Iul 05, 2012 5:24 am

Descriere: Metin 2 este un joc MMORPG foarte popular in Romania contrar ţărilor din vest unde acest joc are un rating inferior. Sunt foarte populare serverele private unde de obicei se poate face level up mult mai repede plus multe alte avantaje totul in funcţie de administratori. Grafica este invechită dar asta nu pare să deranjeze prea multă lume, oricum mult mai importante sunt gameplay-ul şi experienţa oferite de joc.

Acţiunea jocului are loc intr-o lume fantastică alcatuită din trei regate aflate in război. Eroii se impart in 4 clase diferite: Warrior, Mage, Assassin şi Sura, fără a exista un editor din păcate, pentru costumizarea personajelor. După cu jucătorii depăşesc nivelul 5 pot selecta una din două specializări iar după nivelul 15 se pot lupta cu alţi jucători fără să-i provoce la duel in prealabil.

Un mare atu al acestui joc trebuie să fie faptul că este si in limba română, altfel nu-mi explic succesul imens pe care Metin 2 l-a cunoscut la noi in ţară, deşi ar mai fi câteva(puţine) mmo-uri in limba română precum Runes of Magic şi 4Story.
Poate realizatorii vor veni cu noi update-uri, sau cine ştie, poate că undeva in viitor vor publica Metin 3. Care ştiţi servere bune din Romania nu ezitaţi să le numiţi mai jos in comentarii.

Site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Trailer: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Imagine: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Admin
Admin

Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/10/2010
Varsta : 22
Localizare : Dorohoi

Vezi profilul utilizatorului http://ForMetinSuburby.com

Sus In jos

Re: Metin2.ro